Sztab finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy utworzyło też Centrum Rozwoju Gminy Kościan, choć sztab podległy temu kościańskiemu. Mimo przeciwności zabawa była świetna i zebrano całkiem niezłą kwotę dla WOŚP.

Wydarzenia zorganizowane przez sztab w Starych Oborzyskach odbywały się w tamtejszej szkole podstawowej. Na początku rozegrano turniej piłki nożnej Juna Cup dla roczników 2008 i młodszych. Po jego zakończeniu w hali sportowej rozpoczęły się kolejne wydarzenia. Przygotowano sporo atrakcji dla dzieci, w tym konkurencje sportowe, zabawy, pokazy tańca towarzyskiego i zajęcia taneczne. Potem, w części artystycznej zaprezentowali się soliści oraz chór szkolny, a także zespół „Kokorzynianki”, mażoretki i orkiestra dęta. Oprócz występów w hali szkoły stanęły także dmuchańce, funkcjonowała kawiarenka i kącik malucha, odbyły się liczne licytacje ciekawych gadżetów i przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Niewątpliwie wśród nich perełką były dwa medale: srebrny i brązowy Ekstraklasy, koszulki WOŚP, obrazy, piłki, czapki, szale i rękawiczki, bony podarunkowe, książki.

Na finale zjawiło się bardzo wiele osób. Przygotowaliśmy około dwustu miejsc siedzących i praktycznie przez cały czas niemal wszystkie były zajęte. Panowała wspaniała i radosna atmosfera. Zebraliśmy ponad osiem i pół tysiąca złotych. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Dzięki nim finał był radosny, barwny i udany – mówi Jolanta Nowicka, prezes CRGK. Dokładniej zebrano prawie 8,6 tys. zł.

Zdjęcia: Centrum Rozwoju Gminy Kościan

do Góry