WOŚP w Kościanie. Hoffmann pokonał Zenka [ZDJĘCIA cz. 2]

Druga część imprez z okazji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywała się w sali widowiskowej KOK. Był występy, licytacje i oczywiście światełko do nieba, które odbyło się jednak z lekkim poślizgiem.

Na scenie KOK zaprezentowały się zespoły muzyczne i taneczne, a także dzieci i młodzież z kościańskich szkół. Tym, na co wszyscy czekali były oczywiście licytacje, a przyznać trzeba, że kościaniacy w tym roku stanęli na wysokości zadania, choć nie w każdym przypadku.

Z ciekawszych licytowanych przedmiotów były na pewno zdjęcia wykonane przez Annę Ryl i Zbyszka Warczoka, fotografów z firmy Arpiniu. Pierwsze “pod młotek” wystawiono zdjęcie Wojciecha Hoffmanna z zespołu Turbo zrobione podczas koncertu zespołu w Kościanie. Zostało ono wylicytowane za 100 zł. Potem przyszła kolej na zdjęcie Zenka Martyniuka, również z koncertu w Kościanie. Niemałym zaskoczeniem było to, że chętnych nie było wcale wielu i cena końcowa wyniosła zaledwie 60 zł. Trzecie zdjęcie, przedstawiające spacer husarii po kościańskich ulicach, osiągnęło całkiem przyzwoitą cenę w licytacji, ale zwycięzca postanowił zapłacić za nie 250 zł.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się też karmniki dla ptaków, kupony na przegląd samochodu, koszulki WOŚP, czy kluczyki do myjni samochodowej. Licytacje trochę się przedłużyły, dlatego też ostatnie występy rozpoczęły się z opóźnieniem, podobnie jak pokaz sztucznych ogni i światełko do nieba.

Teraz trwa podliczanie zebranych pieniędzy, a o wynikach 26. Finału WOŚP w Kościanie poinformujemy, jak tylko będą znane.

Zdjęcia: Piotr Pewiński

[envira-gallery id=”9899″]

do Góry