Wjechał w znak koło policji. Miał ponad promil alkoholu!

66-letni mężczyzna jadąc ul. Surzyńskiego w Kościanie wjechał w znak drogowy. Nie dość, że stało się to tuż obok komendy policji, to jeszcze okazało się, że był pijany.

We wtorek, 24 listopada około godziny 14.20, na ul. Surzyńskiego doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem marki daewoo, 66-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem. Wjechał na chodnik i uderzył w znak drogowy. Na szczęście na chodniku ani ścieżce rowerowej nie było nikogo. Zdarzenie miało miejsce tuż przy komendzie kościańskiej policji.

– Nie wiadomo, czy kierowca zapatrzył się na nową elewację komendy, ale do zdarzenia na pewno przyczyniło się coś jeszcze. Po przeprowadzeniu przez funkcjonariuszy badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości – relacjonuje Radosław Nowak, oficer prasowy KPP w Kościanie. Badanie wykazało 1,1 promila alkoholu w organizmie 66-latka.

Sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy. Teraz grozi mu grzywna, ograniczenie, lub nawet pozbawienie wolności na okres dwóch lat.

do Góry