Wiaty turystyczne pojawiły się na łazienkach

Trzy wiaty turystyczne zamontowano na terenie kościańskich łazienek. Można przy nich odpocząć, czy schronić się przed słońcem i deszczem.

Wiaty turystyczne kosztowały łącznie z montażem niemal 52 tysiące złotych. Miasto otrzymało jednak dofinansowanie na to zadanie w wysokości niemal 24 tysięcy złotych. Wsparcie pochodziło z Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Dzięki wiatom turyści mają miejsce, gdzie można wygodnie usiąść, odpocząć, czy schronić się przed słońcem albo deszczem. Można też po prostu miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

Zwiększamy atrakcyjność zrewitalizowanego terenu kościańskich „Łazienek” dodając kolejne elementy, dzięki którym mieszkańcy będą chętnej odwiedzali to miejsce – mówi burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz. Łazienki to teren przeznaczony do wypoczynku oraz rekreacji, przez który przebiega Ziemiański Szlak Rowerowy, który uznaje się za najbardziej „wielkopolski” spośród tras Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych oraz szlaki turystyczne PTTK zielony i czarny. Z wiat korzystać będą więc mogli przede wszystkim osoby, które praktykują aktywną turystykę.

do Góry