Akademia Piłkarska Reissa-Kościan w ramach programu „Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży” zorganizowała dla najmłodszych tygodniowe półkolonie. To jedna z wielu wakacyjnych atrakcji dla dzieci przygotowanych przez APR Kościan.

W półkoloniach organizowanych w ramach programu “Wakacje na sportowy” przez Akademię Piłkarską Reissa – Kościan wzięło udział 11 dzieci. Zajęcia odbywały się od 11 do 15 lipca. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji m.in. dwie wycieczki do Poznania, podczas których których półkoloniści wybrali się do kina i Muzeum Brama Poznania. Bawili się też w Pirackim Parku Rozrywki w Kościanie i na kościańskiej pływalni. Odbywali też oczywiście treningi piłkarskie i ogólnorozwojowe na Orliku.

Ponadto klub przez cały lipiec i sierpień organizuje bezpłatne treningi dla dzieci zainteresowanych aktywnością ruchową. W sierpniu aż 40 młodych kościaniaków wyjedzie na obóz sportowy nad Morze Bałtyckie do Darłowa. Odbędzie się również drugi turnus półkolonii dla zainteresowanych osób i rozgrywki Dziecięcej Ligi Piłkarskiej o Puchar Starosty Kościańskiego.

Wydarzenia odbywają się w ramach wsparcia finansowego od Powiatu Kościańskiego dla Fundacji Piotra Reissa w wysokości 5500 zł za co serdecznie dziękujemy. Dużym wsparciem jest dla nas również Urząd Miejski Kościana i MOSiR Kościan, gdyż dzięki wspólnej współpracy z przygotowanych przez nas atrakcji skorzysta blisko 300 dzieci z terenu gminy miejskiej Kościan i powiatu – mówi trener i koordynator Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Klub prowadzi aktualnie wakacyjne nabory we wszystkich kategoriach wiekowych: skrzat (3-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat), a trenuje na Orliku przy ul. Wyzwolenia 24 w Kościanie, Nowinkach i Sepnie. Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian.

Źródło, zdjęcie: APR Kościan

do Góry