W sobotę wielka impreza taneczna w Kościanie

Już w najbliższą sobotę, 3 marca, odbędzie się w Kościanie “Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego”. Tak duża taneczna impreza w naszym mieście organizowana będzie po raz drugi.

W ubiegłym roku turniej cieszył się ogromną popularnością, zarówno pod względem liczy uczestników, jak i kibiców i widzów. Rywalizowano wtedy w tańcu nowoczesnym, współczesnym, ale także innych formach tanecznych. Tym razem do Kościana zjadą tancerze rywalizujący w tańcu towarzyskim. Na parkiecie będziemy mogli zobaczyć kilkadziesiąt par z całej Polski, ale nie zabraknie również kościaniaków.

Organizatorem imprezy jest Szkoła Tańca “Poezja” z Kościana, która przygotowania do turnieju rozpoczęła już w sierpniu. Zawodnicy będą rywalizować w trzech blokach tanecznych i różnych kategoriach wiekowych. Zaprezentują się więc zarówno dzieci, młodzież, dorośli, jak i seniorzy w wieku 50+. Tancerze będą tańczyli w stylu standardowym oraz latynoamerykańskim, zapowiada się więc ciekawe “show”. Nie zabraknie oczywiście medali i pucharów dla najlepszych. Impreza potrwa od sobotniego poranka, a pierwsi zawodnicy na parkiecie pojawią się około godziny 10.00. Koniec planowany jest po godzinie 20.00.

Warto więc przyjść obejrzeć roztańczone pary, bo jak wyjaśniają organizatorzy, ubiegłoroczny i tegoroczny turniej, to dwa zupełnie inne widowiska. Jeśli jednak ktoś woli taniec współczesny, to już w kwietniu Szkoła Tańca “Poezja” organizować będzie II Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Kościana.

Podczas turnieju odbędzie się również zbiórka charytatywna dla Macieja i Michasi, która rozpocznie cały cykl imprez, by pomóc chorym kościaniakom. Więcej na ten temat już wkrótce.

 

 

do Góry