Utrudnienia w ruchu w Śmiglu i na obwodnicy!

Uwaga na utrudnienia i zmianę organizacji ruchu w Śmiglu, Nietążkowie i uszkodzenie jezdni obwodnicy Śmigla.

Od środy, 29 sierpnia, zamknięty jest wyjazd na drogę krajową nr 5 z ul. Leszczyńskiej w Nietążkowie. Ma to związek z powstającym w tym miejscu rondem, a prace mają potrwać około miesiąca. Wyjazd i wjazd do miasta z drogi krajowej nr 5 możliwe są więc tylko od strony ul. Kościańskiej i Zjazdowej.

Na ul. Kościańskiej również trwają prace i mogą występować niewielkie utrudnienia związane z przeprowadzaną tam inwestycją. Miała być ona zrealizowana od razu w całości, ale w związku z zamknięciem ul. Leszczyńskiej postanowiono, że wykonywana będzie etapami. Zostanie m.in poszerzone pobocze, malowane będą pasy oraz postawione słupki i oświetlone przejście. Na razie postawiono słupki, dzięki czemu na zwiększyć się bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych. 

Z kolei od czwartku, 30 sierpnia, do niedzieli 2 września, zamknięta dla ruchu będzie ul. Kościuszki w Śmiglu na odcinku od ul. Skarzyńskiego, do Mirosławskiego. Tutaj z kolei powstają wyniesione przejścia dla pieszych.

Utrudnienia pojawiły się też na obwodnicy Śmigla, gdzie na drodze powstało poprzeczne wybrzuszenie. GDDKiA sprawdza co było jego powodem, warto jednak zachować szczególną ostrożność, bo może ono być niebezpieczne. Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie.

 

do Góry