Uszkodzili samochody na dożynkach w Jasieniu

Za uszkodzenie mienia odpowiedzą dwaj mieszkańcy powiatu kościańskiego, którzy w niedzielę, 20 sierpnia podczas dożynek w Jasieniu uszkodzili dwa zaparkowane samochody. Mężczyznom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło podczas odbywającej się 20 sierpnia zabawy dożynkowej w Jasieniu. Już podczas trwania imprezy kierowcy dwóch samochodów zauważyli, że ich pojazdy zostały uszkodzone. – Straty powstałe w wyniku działania sprawców były dość znaczne. Właściciel pierwszego pojazdu wycenił wartość powstałych start na kwotę ponad 5000zł.  Straty powstałe wyniku uszkodzenia drugiego pojazdu zostały wycenione na kwotę 1200zł – informuje Radosław Nowak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Cztery dni po imprezie dożynkowej funkcjonariusze zatrzymali i przesłuchali pierwszego sprawcę przestępstwa. Dwudziestoletni mieszkaniec gminy Kościan przyznał się do uszkodzenia dwóch pojazdów. Drugiego sprawcę zatrzymano z kolei 28 sierpnia. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Czempiń. Również on usłyszał już zarzuty do których się przyznał. Mężczyźni swoje zachowanie tłumaczyli ilością wypitego alkoholu. Zadeklarowali również, że pokryją powstałe szkody.

do Góry