19-letni mieszkaniec Kościana, rozładowując emocje, uszkodził płot, przez co trafił do szpitala. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

3 listopada do Komendy Powiatowej Policji w Kościanie zgłosił się 64-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Kościan. Mężczyzna zawiadomił, że ktoś uszkodził betonowy płot jego posesji. Poniesione straty wycenił na kwotę 2000 zł. Uszkodzona część płotu przylegała do terenu sali wiejskiej, na terenie której w ostatnim dniu października odbywała się impreza taneczna zorganizowana przez 19-letniego mieszkańca Kościana. Młodzi ludzie bawili się spożywając przy tym napoje alkoholowe, a w końcowej fazie imprezy, jej organizator opuścił lokal i już nie dołączył do pozostałych uczestników.  

Wezwani na miejsce policjanci rozpytali osoby, które akurat wykonywały prace porządkowe na tej sali. Okazało się, że są to uczestnicy zabawy z minionego wieczoru, a zniszczenia płyt betonowych ogrodzenia miał dokonać organizator imprezy – 19-letni mieszkaniec Kościana.

Ustalono dane sprawcy, jednak nie zastano go w miejscu zamieszkania. Okazało się, że 19 -latkowi udzielano pomocy w oddziale ratunkowym kościańskiego szpitala, z uwagi na obrażenia prawej stopy, które odniósł podczas niszczenia płotu. Mężczyznę tego zatrzymano, ponieważ podczas spotkania z mundurowymi okazało się, że jest w posiadaniu 0,24 grama środków odurzających. Podczas wykonywania czynności procesowych związanych z  faktem posiadania środków odurzających, przedstawiono mu także zarzut dotyczący uszkodzenia płotu, do którego popełnienia przyznał się.

Pośród złożonych przez niego wyjaśnień policjanci usłyszeli, że to nadmiar negatywnych emocji, wywołanych w 19-latku przez uczestników zabawy, doprowadziły do gwałtownego ich rozładowania na betonowych elementach płotu pobliskiej posesji. Za spowodowane zniszczenia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy, do lat 5.

Źródło, zdjęcia: KPP w Kościanie

do Góry