W niedzielne popołudnie odbył się II Otwarty Turniej w Bule Dorosłych o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla dla Mieszkańców Gminy Śmigiel.

Do turnieju zgłosiło się 10 par, które w wyniku losowania przydzielono do dwóch grup eliminacyjnych. Po zakończeniu formalności i instruktażu odnośnie zasad o godzinie 13.15 turniej w bule się rozpoczął. Niektóre z gier kończyły się zdecydowaną przewagą jednej z ekip. Inne były bardzo zacięte, a o ostatecznym wyniku decydował jeden punkt.

Po rozegraniu wszystkich spotkań grupowych podliczono punkty i wyłoniono półfinalistów. Z grupy A z kompletem zwycięstw awansowała para Krzysztof Galimski i Mateusz Krauze. Z drugiego miejsca awansowali Roman Stopa i Krzysztof Katulski. W grupie B z awansem nie mieli problemu Kamil Lurc i Jacek Bajsztok, którzy również wygrali wszystkie swoje mecze. Awansowali też Krystian Halasz i Mateusz Małczyński, którzy zanotowali 3 zwycięstwa.

Niestety mecze półfinałowe musiały zostać przerwane z powodu ulewy. W porozumieniu z zawodnikami organizatorzy zadecydowali o zakończeniu  zawodów i rozegraniu pozostałych spotkań w terminie dogodnym dla zawodników. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął duet Roman Stopa i  Krzysztof Katulski , który pokonał Krystiana Halasza i Mateusza Małczyńskiego. Trzecie miejsce wywalczył Kamil Lurc i Jacek Bajsztok. Najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary.

Zdjęcie, źródło: OKFiR w Śmiglu

do Góry