TSKK Jedność ma 10 lat! Turniej z okazji jubileuszu

Klub TSKK Jedność ma już 10 lat. Z tej okazji zorganizowano jubileuszowy turniej kręglarski. Nie zabrakło jubileuszowego tortu i zaciętej rywalizacji.

1 maja 2021 roku minęło 10 lat od powstania klubu TSKK „Jedność”. Z tej okazji w niedzielne, słoneczne popołudnie, 18 lipca na torach kręgielni klasycznej w Gostyniu rozegrano jubileuszowe zawody kręglarskie. Punktualnie o godzinie 14:00 prezes klubu TSKK „Jedność” Roman Bartkowiak powitał wszystkich uczestników sportowej zabawy oraz przybyłych do Gostynia gości. Wśród których znaleźli się radny Marek Wyrzykiewicz oraz wiceburmistrz Przemysław Korbik, który odczytał list gratulacyjny z okazji 10-lecia działalności klubu.

Następnie symbolicznym pierwszym rzutem zawody otworzyli świeżo upieczeni medaliści Mistrzostw Polski Seniorów: Dorota Borowiak i Wiesław Brzóska oraz prezes TSKK „Jedność” Roman Bartkowiak i wiceburmistrz miasta Kościana Przemysław Korbik.

Rywalizacja dzieci i młodzieży

Po nich do rywalizacji na torach przystąpili pod okiem doświadczonych zawodników TSKK „Jedność” najmłodsi adepci kręglarstwa. W kategorii dzieci pierwsze miejsce z wynikiem 166 punktów zajął Piotr Ratajczak. Wyprzedził Szymona Bartkowiaka (147 pkt) i swoją siostrę Zuzannę Ratajczak (59 pkt).

W nieco starszej kategorii wiekowej młodzików, wystartowało, tak jak w przypadku kategorii dzieci, troje zawodników. Na najniższym stopniu podium z wynikiem 125 strąconych kręgli stanął Mikołaj Przedwojski. Na drugim Oliwia Bobrowska (140 pkt), a pierwsze miejsce z wynikiem 184 kręgli zajęła Zuzanna Kleina. W kategorii juniorów złoty medal oraz puchar odebrał Oliwier Wojciechowski, który strącił łącznie 298 kręgli.

Przed głównymi rozgrywkami przyszedł czas na okolicznościowy tort i wspólne zdjęcie.

Zawody główne

W kategorii kobiet sklasyfikowano 6 zawodniczek. Na najniższym stopniu podium z wynikiem 295 strąconych kręgli stanęła Galina Paszyńska. Drugie miejsce z wynikiem 306 strąconych kręgli wywalczyła Joanna Bartkowiak, a puchar powędrował do Doroty Borowiak, która uzyskała 317 punktów.

W kategorii mężczyzn główni faworyci nie zawiedli, ale bardzo wyrównany bój stoczyli kręglarze o miejsca od szóstego do dziesiątego. Różnica pomiędzy nimi wyniosła zaledwie trzy kręgle. Doszło jednak do małej niespodzianki, ponieważ poza pierwszą dziesiątką znaleźli się prezes TSKK „Jedność” Roman Bartkowiak i wiceprezes Marek Malicki.

W najlepszej trójce mężczyzn sklasyfikowany został Witold Zemler, który uzyskał bardzo dobry wynik 341 strąconych kręgli. Najbardziej jednak zacięta rywalizacja toczyła się w ostatnim bloku startowym pomiędzy Markiem Borowiakiem a Krystianem Książkiewiczem. Żaden z panów nie zamierzał wypuścić zwycięstwa ze swoich rąk. Po pierwszych 30 rzutach skromną przewagę 4 punktów nad Krystianem miał Marek Borowiak. W kolejnych 30 rzutach Krystian zdołał odrobić stratę i uzyskał 2 punktową przewagę, którą dowiózł do końca. Z łącznym rezultatem 365 strąconych kręgli tryumfował w kategorii mężczyzn.

Symboliczną statuetką oraz dyplomem uhonorowany został także Marek Wyrzykiewicz, który jako jedyny z gości wziął czynny udział w niedzielnych zawodach.

Podczas turnieju wręczone zostały także Dorocie Borowiak i Wiesławowi Brzósce od władz klubu TSKK „Jedność” listy gratulacyjne za zdobycie medali na Mistrzostwach Polski Seniorów w kategorii U60.

– Cieszymy się niezmiernie, że mimo okresu wakacyjnego i pięknej pogody, tak wielu z naszych członków przyjechało do Gostynia na turniej, który pierwotnie miał się odbyć w 10 rocznicę powstania TSKK „Jedność”, czyli 1 maja. Nie kryjemy również zadowolenia z powodu obecności przedstawicieli władz, którzy osobiście pofatygowali się do Gostynia, aby przekazać nam gratulacje i złożyć życzenia – kończy relację rzecznik klubu Radosław Stachowiak.

do Góry