Tęcza zwycięska w Dzierżonowie. Po raz pierwszy 3 punkty dla kościaniaków!

MKS Tęcza Kościan zwyciężyła w wyjazdowym meczu z MKS Żagiew Dzierżoniów. Tym samym kościaniacy po raz pierwszy zdobyli 3 punkty w jednym meczu, a to za sprawą zmian w przepisach.

Przypomnijmy, że Tęcza przegrała tydzień temu w Obornikach, z kolei Dzierżoniów uległ Świebodzinowi, obie drużyny nie miały więc jeszcze na koncie  żadnego punktu. W kościańskiej drużynie w porównaniu do pierwszego meczu nastąpiło kilka zmian, w składzie nie znaleźli się Kąkolewski i Nowaczyk, byli natomiast (nieobecni tydzień wcześniej) Piątek, Napierkowski oraz Omar. Do składu wrócił także Dawid Graf, który wcześniej zapowiadał zakończenie kariery.

Pierwsza połowa spotkania to gra „bramka za bramkę”, żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi (7:9 w 19′, 9:11 w 26′). Bardzo dobrze w mecz wszedł Weiss, który zdobył w tej części 4 bramki. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trafień gospodarzy, jednak już w 36min Tęcza za sprawą Piątka, Olejnika i Napieralskiego wychodzi na prowadzenie. Dobra postawa bramkarzy obu zespołów oraz solidna gra obronna nie dała zgromadzonym 150 kibicom wielu atrakcji. Ostatnie 5 minut to już popis Tęczy: trzy bramki zdobyte przez Napierkowskiego (2) i Olejnika, przy świetnej grze obronnej kościaniaków, dzięki czemu nie tracili bramek. – Z Dzierżoniowa przywieźliśmy bardzo ważne 3 punkty. Graliśmy na małej skuteczności, ale z bardzo małą ilością strat. Lepiej zachowaliśmy się w końcówce meczu i to my cieszyliśmy się po końcowej syrenie – mówił trener Dawid Nowak.

Skład Tęczy: Noskowiak, Omar (na bramce), Weiss (5 bramek), Piątek (4), Pacała (3), Napieralski (3), Napierkowski (3), Olejnik (2), Gessner (2), Graf (1), Musielak (1), Landzwojczak, Szłapka, Cierniewski