MKS Tęcza Folplast Kościan wygrywa kolejny mecz. Tym razem kościaniacy zmierzyli się na wyjeździe z SPR SLV Group Oleśnica.

Kościaniacy pewnie prowadzili od samego początku spotkania. Po objęciu prowadzenia Tęcza cały czas powiększali przewagę punktową, zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy meczu. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 8:17. Druga część spotkania to spokojna gra naszych zawodników. Przeciwnikom udało się odrobić kilka punktów, jednak przewaga cały czas była bezpieczna. Nawet pod koniec spotkania i dwóch dwuminutowych kar, zawodnicy Tęczy nie tracili do gospodarzy. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 26:34.

Tęcza nadal jest liderem tabeli II ligi piłki ręcznej. Wciąż jednak groźny jest Zew Świebodzin, który traci do naszych tylko jeden punkt. Bardzo ważny mecz już w najbliższą sobotę. Kościaniacy zmierzą się bowiem z trzecią drużyną ligi, ŚKPR Świdnica, która jednak ostatni “zgubiła” kilka punktów.