Tęcza liderem po pierwszej rundzie!

MKS Tęcza Folplast Kościan liderem po pierwszej rundzie II ligi piłki ręcznej! W ostatnim meczu tej rundy kościaniacy wysoko pokonali KS Polonia Środa Wlkp.

Na półmetku sezonu 2020/2021 Tęcza Kościan zostaje liderem ligi. Dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu ze Środą Wielkopolską i remisie drużyn ze Świebodzina i Legnicy, kościaniacy mają jeden punkt przewagi nad drugą drużyną w tabeli i trzy punkty nad trzecią.

Podczas spotkania z Polonią w Środzie Wielkopolskiej nasi szczypiorniści pokazali swoją moc. Niemal przez cały mecz ich gra stała na bardzo wysokim poziomie. Przewagę nad przeciwnikiem pokazali już na samym początku zdobywając w ciągu pierwszych 10 minut 6 punktów i nie tracąc ani jednego. Później utrzymywali przewagę, nawet grając w osłabieniu. Na przerwę schodzili przy wyniku 10:18.

Początek drugiej części spotkania do najlepszych nie należał. Przeciwnicy zdołali odrobić kilka punktów. W końcu zawodnicy Tęczy wrócili jednak do bardzo dobrej gry i znów zaczęli powiększać przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 21:35. – Jesteśmy bardzo zadowoleni. Poza pierwszymi 10 minutami drugiej połowy, to nie ma się do czego przyczepić – komentuje spotkanie Dawid Nowak, trener Tęczy.

Dobre informacje napłynęły też z Legnicy, gdzie tamtejsza Dziewiątka podejmowała u siebie Zew Świebodzin. Drużyny te zremisowały i mimo wygranej w karnych ekipy ze Świebodzina, straciła jednak punkt. Dzięki temu kościaniacy objęli samodzielne prowadzenie w tabeli. To spory krok w drodze do awansu do pierwszej ligi.

Teraz zawodników czeka przerwa świąteczna. Treningi przed drugą rundą rozpoczną 7 stycznia. Kolejną kolejkę zaplanowano na 6 i 7 lutego. Kościaniacy zmierzą się na wyjeździe z SKS Orlik Brzeg.