Tęcza Kościan wygrywa z UKS Dziewiątka Legnica!

W przedostatniej kolejce pierwszej rundy II ligi piłki ręcznej MKS Tęcza Folplast Kościan wygrywa z Euco-UKS Dziewiątka Legnica 28:20.

W sobotę, 12 grudnia, MKS Tęcza Folplast Kościan podejmowała EUCO-UKS Dziewiątka Legnica. Mimo, że kościaniacy grali u siebie i to oni byli drużyną przeważającą w meczu, to pierwsze dwie brami strzelili jednak goście. Szczypiorniści Tęczy przez pierwsze pięć minut nie zdołali pokonać bramkarza z Legnicy. Szybko jednak doprowadzili do wyrównania i w końcu objęli prowadzenie. Spotkanie było jednak dość wyrównane przez pierwsze 20 minut, ale finalnie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:7.

Początek drugiej części spotkania znów należał do gości, którzy zdołali odrobić dwa punkty. Przez kolejne 10 minut gra była dość wyrównana. W 40 minucie kościaniacy zaczęli okres świetnej gry. Aż do 50 minuty nie pozwolili strzelić sobie żadnej bramki, sami rzucili ich pięć. Dzięki temu zyskali bezpieczną przewagę, którą powiększyli delikatnie pod koniec meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:20.

Ostatni mecz tej rundy Tęcza rozegrali w Środzie Wielkopolskiej już w najbliższy weekend. Zmierzy się z tamtejszą Polonią.