Symultana szachowa z mistrzem już w sobotę!

Symultana szachowa z udziałem mistrza szachowego FIDE Dawidem Niekrasiem to nie lada gratka dla miłośników szachów. Wydarzenie odbędzie się w Kościańskim Ośrodku Kultury najbliższą sobotę.

Symultana szachowa to mecz szachowy, w którym szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami.
Każdy jej uczestnik rozgrywa partię na swojej szachownicy. Zasada jest prosta – to mistrz rozpoczyna grę na wszystkich szachownicach, dopiero potem gracz może wykonać swój ruch.

Organizatorzy zapraszają więc wszystkich szachistów, niezależnie od stopnia zaawansowania, do sprawdzenia swoich umiejętności z mistrzem FIDE. Zaplanowano partie na 30 szachownicach. Miejsce gracza, który odpadnie z symultany, zajmie zawodnik z listy rezerwowej. Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy, a dla zwycięzców wyłonionych przez mistrza – nagrody finansowe:

  • I miejsce 150 zł
  • II miejsce 100 zł
  • III miejsce 50 zł
  • przewidziane są także nagrody rzeczowe za IV i V miejsce

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zgłosić się jak najszybciej. O uczestnictwie w turnieju decyduje kolejność zgłoszenia (30 osób – pozostali utworzą listę rezerwową). Karta zgłoszenia, regulamin oraz zgoda rodziców dla uczestników niepełnoletnich dostępne są na stronie KOK – TUTAJ. Wypełnione dokumenty należy przynieść osobiście do sekretariatu Kościańskiego Ośrodka Kultury lub skan przesłać mailem na adres kok.kultura@gmail.com.

Dawid Niekraś posiada tytuł mistrza FIDE (Międzynarodowej Federacji Szachowej) oraz ranking międzynarodowy 2307. Od około 14 lat z pasją gra w szachy, a od 6 lat prowadzi zajęcia szachowe dla osób początkujących oraz zaawansowanych.

Turniej odbędzie się w sali widowiskowej KOK w sobotę, 26 listopada. Rozpoczęcie o godz. 11:00. Turniej ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich do kibicowania zawodnikom.

do Góry