Święto Policji w 100-lecie utworzenia [ZDJĘCIA]

Z okazji 100. rocznicy utworzenia Policji w Polsce odbyła się uroczysta zbiórka kościańskich funkcjonariuszy. Święto Policji było okazją do przypomnienia historii, podziękowań i wręczenia nagród oraz awansów.

Święto Policji w Kościanie rozpoczęło się od powitania gości i odśpiewania hymnu. Następnie głos zabrał komendant KPP w Kościanie, Andrzej Zakrzewski, który opowiedział historię tworzenia się i działalności Policji. Przypomniał też wkład, jaki formacja ta miała w walce o wolną Polskę. Jak zauważył jednak starosta kościański, Henryk Bartoszewski, komendant pominął czasy Polski Ludowej. – I dobrze zrobił. Dziś świętujemy i niedobrze byłoby do tego wracać – stwierdził starosta. Z kolei o tworzeniu kościańskiej Policji opowiedział wnuk pierwszego komendanta tutejszego posterunku, Jakuba Stasińskiego.

Uroczysta zbiórka była też okazją do wręczenia awansów, odznaczeń i nagrody starosty kościańskiego. Przeczytano także list komendanta wojewódzkiego. Na zakończenie przyszedł czas na podziękowania złożone na ręce komendanta KPP w Kościanie przez przedstawicieli władz i lokalnych instytucji.

do Góry