Światowy Dzień Ziemi. Zachęcają do sprzątania!

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji burmistrz Śmigla ogłasza społeczną akcję sprzątania świata #ŚmigieldlaZiemi.

Władze gminy Śmigiel zachęcają, by w dniach 19-25 kwietnia w wolnym czasie posprzątać zalegające w okolicy śmieci. – Zaśmiecanie środowiska wpływa nie tylko na estetykę miejsca, ale także powoduje realne zagrożenie, m.in. dla zwierząt. W gminie Śmigiel sukcesywnie przybywa koszy, a miejscowe służby porządkowe zbierają odpady przez 7 dni w tygodniu. Mimo to, problem nadal występuje. Mam nadzieję, że ta akcja społeczna sprawi, że zwiększą się: świadomość, empatia, a także poczucie odpowiedzialności wśród mieszkańców – tłumaczy burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak. Światowy Dzień Ziemi to więc idealny czas, by zwrócić uwagę na środowisko nas otaczające.

Akcja promowana jest hasłem #ŚmigieldlaZiemi. Samorząd zachęca, by osoby które włączą się do akcji dodały post w mediach społecznościowych z powyższym hasztagiem, zachęcając tym samym znajomych do pokazania, że porządek w środowisku nie jest im obojętny. Swój udział w akcji zapowiedzieli już radni Rady Miejskiej Śmigla, sołtysi wsi, pracownicy Urzędu Miejskiego Śmigla oraz jednostek organizacyjnych gminy.

do Góry