Sukcesy zawodników Polonii Śmigiel

W ostatnim czasie zawodnicy Polonii Śmigiel odnieśli kolejne sukcesy. Z kilku ostatnich turniejów wrócili z workiem medali.

13 lutego w Poznaniu odbyło się III Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów. W gronie 75 startujących było 5 polonistów: Weronika Trybuła, Aleksandra Przybylska, Zuzanna Wieczorek, Miłosz Kmieciak i Piotr Wieczorek. Najlepiej spisała się Weronika, która zajęła 2 lokatę. Pozostali zagrali bardzo dobry turniej. Limit imienny na Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów które odbędą się w Łaziskach Głównych już w marcu posiadają: Katarzyna Nowak, Julia Borowska i Michał Kaźmierczak.

13. Miłosz Kmieciak

19 Lutego, także w Poznaniu, odbyło się III Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików. Do stolicy naszego województwa wybrali się: Aleksandra Przybylska, Maria Żak, Zuzanna Wieczorek, Piotr Wieczorek, Tymoteusz Wieczorek. Młodzi zawodnicy zagrali bardzo dobre zawody. Ola zwyciężyła wśród dziewcząt, a Piotr zajął 2 lokatę wśród chłopców. Miejsce na najniższym stopniu podium mimo walki z 2 lata starszymi koleżankami wywalczyła Zuzia. Ola wywalczyła awans na GP Polski które odbędą się w Sępolnie Krajeńskim już za 2 tygodnie.

41. Tymoteusz Wieczorek

20 lutego w Czempiniu rozegrano III Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów. Wśród startujących było 8 polonistów (warto dodać że żaden z polonistów nie jest rocznikowo Juniorem!): Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła, Julia Borowska, Aleksandra Przybylska, Zuzanna Wieczorek, Miłosz Kmieciak, Michał Kaźmierczak, Piotr Wieczorek. Najlepiej wypadła Kasia która sprawiła nie lada niespodziankę i awansowała aż do finału, w którym uległa rywalce 1:3. Kończąc rywalizację na doskonałym 2 miejscu. Ze świetnej strony pokazał się też Michał który rozegrał wiele bardzo dobrych spotkań.