Sukces młodego karateki z gminy Kościan na prestiżowych zawodach

W dniach 13-15 października br. rozegrany został największy i najbardziej prestiżowy turniej karate w tej części Europy – Polish Open XI International KARATE GP Bielsko-Biała. Młody mieszkaniec gminy Kościan zdobył tam złoto!

W turnieju wystartowało ponad 1,3 tysięcy zawodników i zawodniczek, którzy przyjechali z aż 29 państw i zrzeszonych jest w 160 klubach. Rewelacyjny start i złoty medal na koncie zanotował młody mieszkaniec gminy Kościan, Aleksander Opas z leszczyńskiej sekcji Budokan Astromal. Alek stanął na najwyższym stopniu podium w konkurencji kumite indywidualne chłopców U12 – 40kg, w której rywalizowało 42 zawodników z 10 krajów, wygrał 6 walk. Mierzył się między innymi z reprezentantami Niemiec, Polski, Ukrainy i Białorusi nie tracąc w walkach punktu. WKSA Budokan został najlepszym polskim klubem podczas tego turnieju.

Warto przypomnieć, ze od niedawna karate zakwalifikowano w poczet sportów olimpijskich i już w 2020 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio konkurencja ta zostanie rozegrana po raz pierwszy. Życzymy więc Aleksandrowi w przyszłości kwalifikacji olimpijskiej (może jeszcze nie do Tokio, ale do Paryża w 2024 roku na pewno!)