Studniówka “Ratajczaka” 2023 [ZDJĘCIA]

W restauracji Prowincja w Plastowie odbywa się tegoroczna studniówka uczniów kościańskiego “Ratajczaka”. Bawi się tam około 160 uczniów.

Studniówka tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie rozpoczęła się o godzinie 18.00 od tradycyjnego poloneza. Tańcowi przyglądali się oczywiście rodzice uczniów. Po tańcu maturzyści podziękowali dyrekcji, wychowawcom i rodzicom, za ich trud, wręczając kwiaty. Potem przyszedł czas na wspólne zdjęcia i świetną zabawę. Bawiło się około 160 osób, bo wielu uczniów postanowiło zabrać ze sobą osoby towarzyszące.

To ważny dla nas dzień. Jesteśmy przygotowani, żeby wypaść jak najlepiej, jak najlepiej się bawić i wspominać chyba do końca życia. Trzeba było zrobić paznokcie, makijaż, wybrać sukienki, fryzury. Musze podziękować mojej mamie, bo gdyby nie ona, to na pewno bym nie zdążyła na czas – opowiada Karina Walkowiak. – Bawimy się do trzeciej, ale jest plan B w razie czego. Tu sami kierowcy są, jest zakaz alkoholu, więc każdy kieruje – dodaje Mikołaj Kozak.

do Góry