Studniówka maturzystów z ZSP w Nietążkowie [ZDJĘCIA]

W restauracji Marta w Śmiglu odbywa się studniówka uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.

Studniówka tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie rozpoczęła się o godzinie 18.00 od powitania zebranych gości, krótkiej przemowy dyrektor szkoły, Moniki Oleszak.

Chociaż nie zawsze to głośno mówimy, to jesteśmy z Was bardzo dumni. Dzisiaj już tylko symboliczne sto dni dzieli nas od ważnego wydarzenia, egzaminu dojrzałości, do którego przygotowywaliście się wiele lat. Na ten jeden moment, jeden wieczór, pozwólcie sobie zapomnieć o nauce. Ta noc jest wyjątkowa, można od niej wiele oczekiwać, ale nie można jej powtórzyć – przypominała dyrektor.

Uczniowie wręczyli też kwiaty aktualnej dyrektor, ale także byłej, Arlecie Adamczak. Podziękowali również wychowawcom i rodzicom. Następnie uczniowie zatańczyli tradycyjnego poloneza. Potem przyszedł czas na wspólne zdjęcia i świetną zabawę. W tym roku maturę zdawać będzie niemal 90 uczniów tej szkoły.

Bawimy się do drugiej, a czy później będzie jakiś afterek, to zobaczymy – śmieją się Julia Spławska, uczennica liceum w Nietążkowie i Piotr Nowakowski, dla którego jest to już druga studniówka. Swoją miał przed tygodniem. Jak podkreślają, przygotowania do imprezy zostawili na ostatnią chwilę, ale są zadowoleni z efektu. Podobnie z maturą. – Przygotowań do matury na razie nie ma, bo wszystko zapomnę. Będziemy się martwić tydzień przed, albo jeszcze później – dodaje Julia.

do Góry