Strażacy zapraszają seniorów i krwiodawców

Już po raz drugi KP PSP w Kościanie, wraz z ochotnikami, kościańską policją i fundacją “Votum” organizuje akcję “Od przedszkola do seniora”. Strażacy zapraszają zwłaszcza babcie i dziadków z wnukami, a także osoby chętne oddać krew.

Akcja odbędzie się 28 stycznia w kościańskiej strażnicy. Data nie jest przypadkowa, bo to właśnie w styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka, dlatego też mile widziani będą właśnie seniorzy z wnukami. Można będzie obejrzeć sprzęt i wyposażenie strażaków i policjantów, a spory nacisk położony będzie na zagrożenia związane z aktualną porą roku. Specjalny blok dedykowany będzie zabezpieczeniu domów i mieszkań przed pożarem i tlenkiem węgla. – Szczęśliwcy będą mogli wygrać czujki tlenku węgla ufundowane przez kościańskie Starostwo Powiatowe – zapowiada Andrzej Ziegler, zastępca komendanta KP PSP w Kościanie.

Oprócz tego strażacy będą przypominać, jak niebezpieczne jest korzystanie ze ślizgawki na rzece, stawie czy jeziorze i jak należy się zachować jeśli pod kimś załamie się lód. Nie zabraknie też dobrych rad jak ustrzec się przed czyhającymi złodziejami. Rozdawane będą również upominki – odblaski i broszurki dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej również sponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. – Chętni  będą także mogli poczuć się ratownikami… oddając krew. Przed strażnicą zaparkuje krwiobus Poznańskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Każdy chętny  w ten właśnie sposób będzie mógł wesprzeć tych, którym strażacy i policjanci dedykują całą akcję. Nie zapominajmy, że ten gest może komuś uratować życie – zachęca do odwiedzin Andrzej Ziegler.

Początek akcji zaplanowany jest na godzinę 9.00 i potrwa do 14.00 w niedzielę, 28 stycznia.

do Góry