Stadion coraz bliżej ukończenia [ZDJĘCIA]

Remont Stadionu Miejskiego w Kościanie ma niedługo dobiec końca, rozpoczyna się na nim ostatni etap prac.

W tym tygodniu zakończyło się układanie ostatniej warstwy poliuretanu na bieżni wokół boiska. Teraz pozostało już tylko pomalować na niej linie i czekać na odbiór. – Jest to procedura dość czasochłonna, ale mamy nadzieję, że do końca października uda się ją zakończyć – wyjaśnia Maciej Kasprzak, zastępca burmistrza Kościana.

Przypomnijmy, że modernizacja stadionu rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku i miała zostać zakończono mniej-więcej rok temu. Niestety z powodu opóźnienia po stronie wykonawcy i warunków pogodowych nie udało się tego zrobić, a miasto zerwało umowę z firmą wykonującą modernizację. Na stadionie, oprócz nowej bieżni powstały także stanowiska do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, skoku w dal i trójskoku, a także zamontowano nowe oświetlenie. Obiekt będzie certyfikowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, a koszt jego remontu to prawie 2,5 miliona złotych. Ponad milion udało się jednak pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a 300 tyś. z Urzędu Marszałkowskiego.

Zdjęcia: Piotr Pewiński

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”70″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

do Góry