Sprawca śmiertelnego wypadku stanie przed sądem!

Nawet osiem lat więzienia grozi 30-letniemu obywatelowi Mołdawii. Sprawca śmiertelnego wypadku w Łuszkowie wkrótce stanie przed sądem.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 26 października 2019 roku. W Łuszkowie, na skrzyżowaniu drogi łączącej tę miejscowość ze Zbęchami oraz drogi wojewódzkiej nr 432 doszło do wypadku. Zderzyły się bus, kierowany przez 30-letniego obywatela Mołdawii oraz volkswagen passat prowadzony przez 46-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. W wyniku wypadku zginęła pasażerka busa, a kilka osób zostało rannych. Pisaliśmy o tym w artykule “Śmiertelny wypadek w Łuszkowie“.

Reklama

Sprawca zdarzenia, 30-latek, został aresztowany na 3 miesiące. Niedawno prokuratura skierowała wniosek do sądu do jego ukaranie. Odpowie za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czym doprowadził do zderzenia. – Jedna z pasażerek doznała rozległych obrażeń ciała i w konsekwencji poniosła śmierć. Druga z pasażerek doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kierujący pojazdem marki volkswagen również doznał obrażeń ciała naruszających czynności narządów jego ciała na okres powyżej siedmiu dni – wyjaśnia prokurator Rafał Wojtysiak.

Sprawcy zdarzenia grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Go to TOP