Policji udało się zatrzymać sprawcę napadu na bank w Kościanie, do którego doszło w miniony czwartek.

O napadzie pisaliśmy w artykule “Napad na bank w Kościanie! Trwają poszukiwania sprawcy”. Zamaskowany mężczyzna, z przedmiotem przypominającym broń wtargnął do filii Banku Spółdzielczego w Kościanie, znajdującej się na os. Jagiellońskim, i zażądał wydania pieniędzy, po czym pospiesznie oddalił się z miejsca zdarzenia. Policja podjęła czynności zmierzające do wykrycia sprawcy.

Udało się to już następnego dnia. – Dzień po napadzie nasze działania odniosły skutek. Przeprowadzone analizy pozwoliły wytypować sprawcę i został zatrzymany w piątek, na terenie prywatnej nieruchomości w województwie dolnośląskim – wyjaśnia Radosław Nowak, rzecznik kościańskiej policji. Okazało się, że sprawcą jest 47-letni mężczyzna, który przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Okazało się również, że przedmiot, którym groził pracownikom placówki to rzeczywiście była broń, jednak pneumatyczna, w typie wiatrówki i przypominająca broń policyjną. Wiadomo także jaką kwotę dokładnie ukradł 47-latek, a było to nie kilkanaście tysięcy złotych, jak mówiło się na początku, ale aż 38 tysięcy. Trwają działania mające na celu odzyskanie skradzionych pieniędzy.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Kościanie podjął decyzję o zatrzymaniu sprawcy w areszcie na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

do Góry