Sprawa w urzędzie skarbowym? Umów wizytę wcześniej!

Od 4 miesięcy w całej Polsce działa usługa “Umów wizytę w urzędzie skarbowym”. W Wielkopolsce zarezerwować termin można już od lipca ubiegłego roku.

W ramach usługi “Umów wizytę w urzędzie skarbowym” do stycznia w całym województwie wielkopolskim termin rezerwowano ponad 100 tys. razy. Średni czas obsługi klienta wynosił około 12 minut. Wizyty osobiste w urzędzie skarbowym najczęściej związane były z załatwianiem formalności związanych z umowami kupna-sprzedaży. Podatnicy licznie udawali się do urzędów w sprawach dotyczących zaświadczeń, a także w kwestiach podatkowych związanych z nabyciem spadku. Od lutego, w związku z rozpoczęciem okresu rozliczeń PIT, tematem przewodnim w staje się rozliczenie podatku dochodowego.

– Zachęcamy podatników do korzystania przede wszystkim z elektronicznych form rozliczeń, takich jak Twój e-PIT dostępny w e-Urzędzie Skarbowym, lub e-Deklaracje. To prosty, szybki i wygodny sposób złożenia PIT, którego dodatkową zaletą jest krótszy o połowę czas uzyskania zwrotu nadpłaconego podatku. W całym kraju w ramach usługi Twój e-PIT złożono już w tym roku 3,6 mln zeznań – mówi rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska..

Wiele spraw w urzędzie skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu za pośrednictwem strony podatki.gov.pl lub telefonicznie. W sytuacjach, w których istnieje konieczność osobistej wizyty w urzędzie należy pamiętać, że jest ona możliwa wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się i rezerwacji terminu i godziny. Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie sprawy w dogodnym dla siebie terminie, z zachowaniem środków ostrożności.

Nie potrzebujesz umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym. Jeżeli chcesz wyjaśnić wątpliwości dotyczące złożonego dokumentu – umów wizytę na podatki.gov.pl

do Góry