Spotkanie kościańskich amazonek [ZDJĘCIA]

W sobotę, 29 czerwca, odbyło się coroczne, tradycyjne spotkanie kościańskich amazonek. Był czas na wypicie kawy w miłej atmosferze, rozmowy, a nawet pływanie kajakami i aktywność fizyczną.

Coroczne spotkanie integracyjno-edukacyjne Kościańskiego Stowarzyszenia Amazonek “Hipolita” odbyło się przy wypożyczalni kajaków na kościańskich łazienkach. Tradycyjnie zaproszono na nie gości. W tym roku zjawił się senator Wojciech Ziemniak, burmistrz Kościana Sławomir Kaczmarek, wicestarosta kościański Albert Pelec, wójt gminy Kościan Andrzej Przybyła, zastępca przewodniczącej Rady Miejskiej Kościana Łukasz Naglik, przewodniczący Rady Gminy Kościan Jan Szczepaniak, przedstawiciele instytucji i organizacji współpracujących z kościańskimi amazonkami, ale szczególnym gościem była Krystyna Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki, założycielka i prezes Poznańskiego Towarzystwa Amazonki, inicjatorka, założycielka oraz prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych. Zebranych powitała Szefowa kościańskich amazonek, Balbina Michalewicz, a po niej głos zabrała Krystyna Wechmann.

Reklama

Jestem Balbina pod wrażeniem, że ściągnęłaś wszystkich swoich decydentów. Gratuluje Tobie i to jest coś niesamowitego, że masz tylu przyjaciół. W dwustu pięciu klubach w całej Polsce jest na trzydzieści tysięcy, a ja mam zaszczyt stać na ich czele. To coś niesamowitego, bo te dziewczyny, tymi imprezami, pomocą, wsparciem, wyrobiły markę tego naszego loga. Dzięki temu nasz głos wreszcie jest słyszalny, bo to my wiemy, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna – podkreśliła w swojej wypowiedzi Wechmann. Przypomniała też, jak ważna jest aktywność fizyczna w procesie dochodzenia do zdrowia.

W tym roku na spotkanie przyjechały także amazonki ze Śremu, Gostynia, Jarocina, Leszna i Poznania. Po przemówieniach przyszedł czas na kawę i ciasto, a potem panie wsiadły do kajaków i zwiedzały Kościan z perspektywy Kanału Obry. Przygotowano też sprawnościowe zabawy, grilla, a wszystkiemu towarzyszyła muzyka.

Go to TOP