Sierż. sztab. Karol Drapiński z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie stanął na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wagowej oraz zajął 3. miejsce w kategorii OPEN wszystkich zawodników podczas „I Mistrzostw Polski Służb Mundurowych”, które odbyły się w Puławach.

W dniach 9-11 grudnia w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym, w ramach których po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Wśród uczestników znalazł się również st. sierż. Karol Drapiński, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Policjant reprezentował podczas mistrzostw Klub Sportowy Kobra Kościan, w którym trenuje. W trakcie zawodów w kategorii do 120 kg w wyciskaniu klasycznym leżąc zajął 1. miejsce z wynikiem 155 kg, zaliczając wszystkie trzy podejścia. Uzyskany wynik pozwolił zająć również 3. miejsce w kategorii OPEN.

Sierż. sztab. Karol Drapiński pełni służbę w Policji od 7 lat. Jest funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego, a wolny czas poświęca swojej pasji do sportu.

Zdjęcie, źródło: KPP w Kościanie