Sportowe podsumowanie roku w Śmiglu było okazją do wręczenia statuetek i wyróżnień. 2019 był bardzo udanym rokiem i kolejne zapowiadają się podobnie.

Sportowe podsumowanie roku w Śmiglu odbyło się w tamtejszym Centrum Kultury, a zorganizował je Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji. Na uroczystości zjawili się przedstawiciele władz samorządowych, sportowi działacze, trenerzy i oczywiście sami zawodnicy. W pierwszej części gali przedstawiono prezentację tego, co działo się w sekcjach i klubach w ciągu minionych 12 miesięcy. Wyróżnienia i gratulacje od burmistrz Śmigla, Małgorzaty Adamczak otrzymali sportowcy, którzy w ubiegłym roku osiągnęli znaczące sukcesy w swoich dyscyplinach. Były to Maria Przybyłek i Iwona Maślanka, reprezentujące gminę w zawodach „Nordic walking” oraz biegacz długodystansowy Dominik Frąckowiak.

Pamiątkowe statuetki wręczono 52 sportowcom, którzy osiągnęli dobre i bardzo dobre sportowe wyniki. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele wielu klubów i sekcji sportowych. Statuetki z odpowiednimi podziękowaniami otrzymali także pracujący w klubach trenerzy, instruktorzy i działacze sportowi. Z kolei prezes Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kościanie, Tadeusz Krzyżanowski, wręczył kierownikowi OKFiR, Zygmuntowi Ratajczakowi, dyplom i medal za pomoc i współpracę. Imprezę uświetnił swoimi występami Jakub Walkowiak , który zaprezentował swoje umiejętności w pokazie iluzji.

Zdjęcia: OKFiR w Śmiglu

do Góry