Śmigielski półmaraton już 24 października. Trwają zapisy!

Trwają zapisy na śmigielski półmaraton, który odbędzie się w Nietążkowie w ramach II Profilaktycznego Biegu i Marszu Nordic Walking. Na dystansie 5 kilometrów rywalizować będą z kolei kijkarze.

Profilaktyczny Bieg i Marsz Nordic Walking odbędzie się po raz drugi, ale w ubiegłym roku impreza odbywała się w formie “wirtualnej”. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy spotkają się więc na starcie i po raz pierwszy odbędzie się śmigielski półmaraton.

To dla nas ważny moment, bo odbędzie się pierwszy półmaraton. Zdecydowaliśmy, żeby ten półmaraton był cyklem, który będzie odbywał się co roku. Chcieliśmy, żeby odbył się on rok temu, ale ze względu na pandemię nie było to możliwe. To wszystko wiąże się z Gminnym Dniem Profilaktyki Zdrowia, który został zapoczątkowany w 2019 roku z inicjatywy pani burmistrz. Inicjatywa się bardzo dobrze sprawdziła. Zwieńczeniem tegorocznego dnia profilaktyki będzie więc półmaraton, który odbędzie się w Nietążkowie, a także marsz nordic walking – mówi Marcin Jurga, zastępca burmistrz Śmigla.

Do 17 października trwają zapisy na półmaraton i marsz. Trasa pobiegnie leśnymi dróżkami w Nietążkowie. Koszt uczestnictwa to 50 zł w przypadku biegu oraz 30 zł w przypadku marszu. W ramach pakietu startowego uczestnicy otrzymają oprócz wody, ciepłego posiłku i medalu także okolicznościowy kubek. Zapisy trwają do 17 października na stronie aktywny.smigiel.pl. Warto się pospieszyć, bo limit uczestników półmaratonu to 150 osób. Dla najlepszych przewidziano puchary i nagrody rzeczowe. Jeśli pozostaną wolne miejsca, to być może pojawi się możliwość zapisu w dniu zawodów, ale już bez pakietu startowego. Zależy to jednak od zainteresowania zawodami.

do Góry