Już po raz piętnasty odbyła się “Śmigielska Jesień Turystyczna”. Uczestnicy do pokonania mieli 15 kilometrów, a na mecie przygotowano m.in. konkursy.

Ruch na świeżym powietrzu i obcowanie z przyrodą, to świetny sposób na zadbanie o zdrowie, dlatego w sobotę 9 października odbył się piętnasty już rajd rowerowy “Śmigielska Jesień Turystyczna”. Impreza zorganizowana została przez Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Szkołę Podstawową im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie, na której terenie znajdowała się tegoroczna meta.

Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Wielu z nich pokonało znacznie dłuższą trasę niż wymagał tego regulamin, czyli 15 kilometrów. Po dotarciu na miejsce każdy otrzymał pamiątkowy znaczek okolicznościowy, wodę oraz drożdżówkę. Dla uczestników rajdu przygotowano konkursy „na wesoło”, w których każdy mógł spróbować swoich sił. Turyści zmierzyli się m.in. w takich konkurencjach jak najwolniejsza jazda na rowerze, slalom, rzuty do celu, workowe sanki i nawijanie sznurka na palik. Zabawie jak zwykle towarzyszył duch sportowej rywalizacji, ale również wzajemny doping.

Dla najlepszych w poszczególnych konkursach przewidziano drobne nagrody, a dla najliczniej reprezentowanej grupy puchar. Najlepsi w konkursach okazali się:

  • dzieci i młodzież: Piotr Wieczorek (Śmigiel), Julia Sworacka (Śmigiel), Wanessa Matuszczak (Śmigiel), Julia Bobowska (Stare Bojanowo) oraz Aleks Walkowiak (Bronikowo),
  • dorośli: Danuta Strzelczyk (Śmigiel), Mieczysław Mikołajczak (Kościan), Maria Stankowiak (Skarżyń), Stefan Mencel (Brenno) oraz Marian Nowak (Kościan).

Puchar otrzymała z kolei grupa z Kościana. Pełni miłych wrażeń wszyscy z uśmiechem na twarzy, cali i wrócili do domu.

Źródło, zdjęcia: OKFiR Śmigiel

do Góry