W ubiegłą sobotę, 1 października, już po raz szesnasty odbyła się Śmigielska Jesień Turystyczna. Uczestnicy wybrali się w rajd rowerowy po gminie Śmigiel.

Śmigielska Jesień Turystyczna zorganizowana została przez Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz radę sołecką wsi Żegrówko. Cel imprezy to promowanie jazdy rowerem jako zdrowego stylu życia i ciekawego sposobu na spędzanie czasu wolnego oraz poznanie lokalnych walorów turystycznych. Trasa rajdu była dowolna, rowerzyści poruszali się zarówno po ścieżkach rowerowych jak i drogach publicznych czy szutrach.

Ostatecznie wszyscy, mniej lub bardziej zmęczeni, szczęśliwie dotarli do mety, która znajdowała się przy sali wiejskiej w Żegrówku. Każdy z uczestników rajdu otrzymał w biurze imprezy pamiątkowy znaczek okolicznościowy, drożdżówkę oraz napój. Na mecie rajdu czekały na uczestników przygotowane konkursy „na wesoło”, w których każdy mógł spróbować swoich sił. Uczestnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak: super strzelec, skaczące kwadraty, bieg po…, odbicia oburącz piłki siatkowej i żółwia jazda rowerowa.

Wśród dzieci i młodzieży zwyciężyli: Zosia Tyczewska, Diana Mulczyńska (dwukrotnie), Adrian Leśniczak, Nikodem Majorek . Natomiast wśród dorosłych trzykrotnie wygrywał Mateusz Walkowiak, po jednym zwycięstwie odnotowali z kolei Mirosław Zachara i Wojciech Wieczorek.

Zdjęcia, źródło: OKFiR Śmigiel


do Góry