Śmiertelny wypadek na Gostyńskiej w Kościanie [ZDJĘCIA]

Na skrzyżowaniu ulic Gostyńskiej i Przemysłowej w Kościanie miał miejsce śmiertelny wypadek z udziałem skutera i samochodu ciężarowego. Życia 32-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Śmiertelny wypadek miał miejsce około godziny 10.20. Na miejsce natychmiast zadysponowano zawodową i ochotniczą straż pożarną z Kościana, policję oraz karetkę pogotowia. – Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren akcji i stwierdzono, że potrącona została osoba jadąca skuterem. Przystąpiono do reanimacji. Po kilku minutach przyjechało pogotowie i poszkodowany został przekazany ratownikom. Niestety wypadek zakończył się tragicznie – informuje Szymon Klemenski, komendant KP PSP w Kościanie.

Pomimo kilkudziesięciominutowej resuscytacji życia 32-letniego kierowcy skutera, mieszkańca gminy Kościan, nie udało się uratować. Kierującemu samochodem ciężarowym marki iveco, 33-letniemu mieszkańcowi Kościana, nic się nie stało.

Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna zdarzenia. Okoliczności bada kościańska policja. Zabezpieczono też monitoring jednej z pobliskich firm. Być może nagranie ujawni przyczyny wypadku.

do Góry