“Służba i współpraca” – kandydat na burmistrza gminy Krzywiń

Leszek Majchrzak z Kopaszewa ogłosił, że będzie kandydował na stanowisko burmistrza miasta i gminy Krzywiń. Zarejestrowany też został komitet wyborczy “WIDOK”.

Leszek Majchrzak o zamiarze ubiegania się o fotel włodarza gminy poinformował podczas piątkowego spotkania z wyborcami, które odbyło się w Kopaszewie. – Przez kilka ostatnich miesięcy wędrowałem po naszej gminie, rozmawiałem z mieszkańcami i po słowach wsparcia, które usłyszałem postanowiłem, że jestem gotowy do kandydowania – mówił. Jak zaznacza, w swojej pracy samorządowej kierował się współpracą i dialogiem, co znalazło odzwierciedlenie w nazwie zarejestrowanego komitetu wyborczego “WIDOK” – współpraca i dialog obranym kierunkiem. – Na podstawie tych haseł będziemy budować naszą przyszłość. Jestem gotowy na dyskusję i współpracę ze wszystkimi, możemy się spierać i różnić, ale dzięki dialogowi razem będziemy działać dla dobra mieszkańców gminy Krzywiń, bo dla mnie najważniejszy jest człowiek, a nie przynależność partyjna. Musimy służyć gminie – zaznacza Leszek Majchrzak.

Kandydat przedstawił też najważniejsze swoje propozycje. – Stawiam na zrównoważony rozwój gminy i już teraz wraz z radnymi przygotowujemy program dla wszystkich miejscowości naszej gminy na najbliższe lata – twierdzi. Chce między innymi stworzyć “dzienny dom seniora”, by mogli się rozwijać, doskonalić umiejętności, realizować pasję i przede wszystkim dobrze się bawić, a co za tym idzie wnieść sporo do społeczności lokalnej. Planuje także rozwinąć sieć ścieżek rowerowych, zwłaszcza przy głównych drogach, by zwiększyć bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Zamierza również współpracować z przedsiębiorcami i przyciągać inwestorów do gminy, między innymi poprzez przygotowanie odpowiednich działek z podłączonymi mediami.

Leszczek Majchrzak ma 29 lat i pochodzi z Kopaszewa. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, a od 4 lat krzywińskim radnym. Wcześniej jednak również działał na rzecz społeczności lokalnej w radzie sołeckiej. Pracuje jako specjalista w firmie motoryzacyjnej.

Poparcia kandydatowi udzieliło kościańskie środowisko Prawa i Sprawiedliwości, a także Porozumienie Ziemia Kościańska.

[envira-gallery id=”18630″]

do Góry