Rozmównica publiczna we wtorek. O co chodzi sędziom?

Po 11 latach powraca do Kościana cykl spotkań pod nazwą „Rozmównica Publiczna”. To miejsce spotkań i ożywionych dyskusji o sprawach ważnych i ciekawych.

Rozmównica Publiczna odbędzie się we wtorek, 12 października, o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie zmianom dokonywanym w ostatnich latach w sądownictwie. Miało się odbyć rok temu, ale odwołano je z powodu kolejnego lockdownu. Temat jest jednak nadal aktualny.

Gośćmi „Rozmównicy” będą członkowie Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”: Bartłomiej Przymusiński, członek zarządu i rzecznik prasowy stowarzyszenia oraz Michał Olszewski, Sędzia Sądu Rejonowego w Kościanie. To sędziowie z dużym doświadczeniem, którzy publicznie zabierają głos na temat zmian zachodzących w sądownictwie.

Warto ich posłuchać, aby dowiedzieć się na czym polega narastający konflikt pomiędzy rządzącymi a środowiskiem sędziowskim, i czy ma on jakikolwiek wpływ na nasze codzienne życie. Nasze spotkania to nie wykłady, a nieskrępowana dyskusja, więc o kierunku w jakim się potoczy zdecydują uczestnicy – mówi Paweł Sałacki, moderator „Rozmównicy Publicznej”

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym brakuje miejsca na twórczą dyskusję. ,,Rozmównica Publiczna’’ w zamyśle organizatorów ma służyć nieskrępowanej, wolnej od tematów tabu wymianie myśli i opinii. “Rozmównica” to miejsce prowadzenia dyskusji, jakiej w internecie nie da się przeprowadzić. Wstęp wolny.

do Góry