Rozegrano finał turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

Młodzi piłkarze wzięli udział w Finale Powiatu Kościańskiego PZPN Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” . W rywalizacji udział brało 18 zespołów z naszego regionu.

Jak co roku najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w kategorii U8, w której awans do finału wojewódzkiego z komplet zwycięstw zapewniła sobie Akademia Piłkarska Reissa – Kościan. W decydującym o awansie meczu kościaniacy wygrali z LZS Juna-Trans Stare Oborzyska 2:1.

W kategorii U10 awans wywalczyła pierwsza drużyna UKS AS Czempiń, która wyprzedziła AP Reissa Kościan, a trzecie miejsce na podium przypadło rezerwą UKS AS Czempiń.

Niespodziankę sprawiła starsza drużyna U12 AP Reissa Kościan, która grając młodszym rocznikiem odniosła komplet zwycięstw. Drugie miejsce wywalczyła drużyna UKS AS Czempiń, a trzecie PKS Racot. Natomiast rywalizacja dziewcząt w tej samej kategorii zakończyła się zwycięstwem PKS Racot nad LZS Juna-Trans Stare Oborzyska.

Turniej PZPN „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to największy w Europie turniej piłkarski dla dzieci. Najlepsze zespoły z województwa dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach – U-12, U-10 oraz U-8 – spotkają się na wielkopolskim finale w Szamotułach. 23 maja rywalizować będzie najstarsza kategoria wiekowa, dzień później “pośrednia”, a na koniec zagrają zespoły z najmłodszej kategorii. Wielki finał ogólnopolski zaplanowano z kolei w czerwcu na PGE Narodowym.