Opóźnia się remont ulicy Towarowej w Kościanie. Na przeszkodzie stanęła wycinka drzew, ale okazało się też, że potrzeba dodatkowych uzgodnień.

Na remont ulicy Towarowej okoliczni mieszkańcy czekają już od wielu lat. Nie jest to może ulica szczególnie długa, ale jej stan, łagodnie mówiąc, pozostawia wiele do życzenia. W końcu, pod koniec maja tego roku, wybrano wykonawcę prac. Przebudowa ruszyć miała na przełomie czerwca i lipca. Lipiec minął, a na ulicy wciąż nic się nie dzieje. Jak się okazuje, na rozpoczęcie prac poczekać trzeba będzie najprawdopodobniej do września.

– Niestety Towarowa jest tak blisko torów PKP, że w trakcie postępowania o wydanie pozwolenia na budowę okazało się, że kilka uzgodnień z PKP jeszcze brakuje, ale mamy to pod kontrolą. Myślę, że w sierpniu powinny rozpocząć się prace związane z kanalizacją deszczową. Zgoda na wycinkę kilku akacji w pasie drogowym może się odbyć dopiero we wrześniu, więc front robót drogowych będzie się dział właśnie we wrześniu – wyjaśnia Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana.

Jest więc szansa, że prace zakończą się jeszcze w tym roku, jeśli nie pojawią się dodatkowe komplikacje, jak na przykład niesprzyjające warunki pogodowe. W ramach prac zaplanowano budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej, budowę chodnika. Pojawi się też oświetlenie, a mieszkańcy zyskają około 90 miejsc postojowych. Koszt przebudowy wyniesie około 875 tysięcy złotych.

do Góry