Remont drogi Kokorzyn – Szczodrowo rozpoczęty!

Rozpoczęto remont drogi łączącej Kokorzyn i Szczodrowo. Droga gotowa ma być w listopadzie.

Remont drogi kosztować będzie ponad 5,7 mln. zł. W ramach inwestycji na pierwszym odcinku drogi jezdnia zyska 6 metrów szerokości. Wykonawca wzmocni istniejącą nawierzchnię i wyrówna masą bitumiczną. Na to przyjdzie masa ścieralna.

W ramach prac powstanie chodnik o szerokości 2 metrów i długości prawie 750 metrów. Na długości ponad 1,3 km, po jednej stronie jezdni, pojawi się ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej i szerokości 2 m. W Kokorzynie powstanie zostanie zatoka parkingowa oraz próg zwalniający z oświetlonym przejściem dla pieszych. Zatoka autobusowa zyska nawierzchnię z kostki betonowej. Na tym odcinku zaplanowano także budowę oświetlenia ulicznego. Droga będzie miała nowe poziome i pionowe oznakowanie oraz utwardzone zjazdy.

Na drugim odcinku rozbudowywanej drogi zaplanowano nową konstrukcję jezdni. Jezdnia będzie miała 6 m. szerokości i nową nawierzchnię. Na niebezpiecznym łuku drogi pojawią się bariery ochronne stalowe, a przy szkole w Kokorzynie bariery ochronne chodnikowe. Poza rozbudową drogi inwestycja zakłada budowę oświetlenia w Szczodrowie.

Koszt realizacji inwestycji to ponad 5,7 mln. zł. Inwestycje wesprze gmina Kościan, która sfinansuje przebudowę sieci wodociągowej w Kokorzynie na ulicach Szkolnej i Długiej. Dodatkowo Gmina Kościan dołoży nieco ponad 2,3 mln. zł na przebudowę drogi. Termin wykonania zamówienia to 110 dni od podpisania umowy.

do Góry