Reiss Cup – kościaniacy najlepsi w okręgu leszczyńskim!

Akademia Piłkarska Reissa – Kościan w miniony weekend zdominowała rywalizację w Reiss Cup 2021 w kategorii żaka w okręgu leszczyńskim. Aż trzech młodych kościaniaków otrzymało nagrody indywidualne.

Odbywający się od 11 lat Reiss Cup to jeden z największych cyklów turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży w Polsce. Co roku gromadzi kilka tysięcy uczestników. Tegoroczna edycja futbolowych zmagań będzie trwać do pierwszego weekendu grudnia. Wydarzenie zgromadzi zespoły z ponad 120 miejscowości z trzech województw.

APR Kościan rozpoczęła udział w cyklu w sobotę w Gostyniu od zmagań w kategorii skrzat. Rywalizacja toczyła się w formie turniejowej bez klasyfikacji końcowej. Na koniec 24 najmłodszych kościaniaków otrzymało medal i niespodziankę.

Żaki

Następnego dnia do rywalizacji przystąpiły zespoły w kategorii żaka i tutaj walka toczyła się o miejsce na podium. Drużyna żaka młodszego z Kościana w rywalizacji grupowej pokonała kolejno drużyny z Gostynia, Kobylina i Rawicza. W półfinale wygrała z rezerwami APR Kobylin. Finał z udziałem kościaniaków i pierwszego zespołu z Kobylina rozpoczął się od oficjalnej prezentacji zespołów przy dźwiękach hymnu Ligi Mistrzów. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i o wyniku spotkania zadecydowały rzuty karne. Znakomicie między słupkami spisał się Łukasz Nowaczyk, który wybronił dwa uderzenia rywali i zdobył decydującego gola. W nagrodę otrzymał statuetkę najlepszego bramkarza.

Sukces młodszych kolegów powtórzyli chłopcy z żaka starszego, którzy nie zaznali goryczy porażki w grupie złotej (mistrzowie powiatów) i zdobyli aż 22 bramki. Stracili tylko 3. Nagrodę najlepszego bramkarza w okręgu leszczyńskim odebrał Wiktor Nowak. Drugie miejsce wywalczyli leszczynianie, a trzecie chłopcy z Rawicza. Z równie dobrej strony zaprezentował się nowo powstały zespół APR Pecna-Kościan, który sięgnął po puchar za I miejsce w grupie brązowej. Najlepszym bramkarzem został tutaj Marcel Kucharski z Kościana.

– W ten weekend pokazaliśmy, że siła tkwi w drużynie, która potrafi zagrać odpowiedzialnie, kontrolować emocje i cierpliwie czekać na swoją okazję, aby zdobyć gola lub doprowadzić do remisu kiedy „gonimy rywala”. Po raz kolejny potwierdzamy wysoką jakość szkolenia, którą potwierdzają nasze wyniki i nagrody indywidualne – mówi koordynator Tomasz Woźniak z APR.

do Góry