Rajd rowerowy po Ziemiańskim Szlaku Rowerowym do Turwi

Fundacja Pro Bike & Dance wspólnie z gminą Kościan oraz miastem Kościan zaprasza w niedzielę 26 czerwca na rajd rowerowy do Turwi.

Rajd rowerowy organizowany jest na trasie: Kościan – Racot  – Wyskoć – Turew – Rąbiń – Stary Gołębin – Kościan. To w sumie około 60 km. W rajdzie mogą uczestniczyć osoby dorosłe oraz młodzież powyżej 14 roku życia pod opieką osoby dorosłej. Może w nim wziąć udział 30 osób.

Zgłoszenia pod adresem e-mail: iwona.cerba@wp.pl do środy 22 czerwca. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz miejscowość zamieszkania – jest to niezbędne do ubezpieczenia. Wpisowe na rajd: 40,00 zł – prosimy przelać z podaniem imienia i nazwiska oraz „Rajd do Turwi” na konto w Santander Bank Polska: 04 1090 1447 0000 0000 4402 1103. Tylko przelew wpisowego gwarantuje uczestnictwo w rajdzie.

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują zwiedzanie z przewodnikiem pałacu i kaplicy w Turwi, gorzelni w Turwi oraz kościoła w Rąbiniu, poczęstunek w Racocie (kawa/herbata, ciasto), 2-daniowy obiad, woda, kawa/herbata, ciasto w gorzelni w Turwi, butelkę soku SOGO. Zaplanowano też losowanie książek Emiliana Prałata o Turwi, Racocie i Wyskoci. Uczestnikom przysługuje też ubezpieczenie PZU Rowerzysta: NNW i OC rowerzysty.

Program:

  • godz. 10:00 start przed Hali Sportowej „Łazienki” ul. Szpitalna 8
  • Racot – zwiedzanie stadniny koni, powozowni, poczęstunek: kawa/herbata, ciasto
  • Wyskoć – zwiedzanie neogotyckiego kościoła
  • Turew – zwiedzanie z przewodnikiem pałacu, kaplicy, gorzelni; 2-daniowy obiad, woda kawa/herbata, ciasto
  • Rąbiń – zwiedzanie z przewodnikiem kościoła oraz cmentarza – nekropolii rodziny Chłapowskich
  • Stary Gołębin –  zwiedzanie drewnianego kościoła z 1670 r.

Więcej TUTAJ.

do Góry