Puchar Lata dla APR Kościan!

Zwycięstwem orlików Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan zakończył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Lata 2021 w Kaliszu. Najlepszym piłkarzem turnieju został kościaniak, Franciszek Flis.

Do Kalisza zjechały zespoły z różnych stron Polski, które zgodnie z unifikacją PZPN rywalizowały przez całą sobotę na obiekcie Majkowskie Wembley o Puchar Lata 2021. W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” o awans do strefy medalowej. Orliki z APR Kościan wygrały kolejno z: AKS SMS Łódź 2:0, KKS Kalisz 2:0, Ślęzą Wrocław 2:0, rezerwami KKS Kalisz 7:0. Ulegli Progresowi Zduńska Wola 1:2. Taki bilans spotkań zapewnił podopiecznym trenera Tomasza Woźniak awans do finału. W nim zmierzyli się z AKS SMS Łódź i wygrali 1:0.

– Wspięliśmy się na wyżyny swoich umiejętności, a jednocześnie pokazaliśmy jak ważna w piłce nożnej jest gra zespołowa. Dzięki temu sięgnęliśmy po złote medale. Występy w imprezach, w których przez cały dzień rozgrywamy więcej spotkań niż wiele zespołów przez cały sezon ligowy będą w przyszłości procentować. Jestem dumny z moich podopiecznych, a dodatkowo Franek Flis został najlepszym zawodnikiem turnieju – mówi trener Tomasz Woźniak.

Kościaniacy jeszcze nie udają się na zasłużone wakacje, gdyż  w ciągu najbliższego tygodnia zagrają w trzech ważnych imprezach. Najpierw wystąpią w największym turniej w Wielkopolsce, czyli KABAT Euro Cup 2021 w Janowcu Wielkopolskim. Następnie będą reprezentować gminę Kościan w wojewódzkich eliminacjach do finału Procam CUP –  Mistrzostwa Dzieci z Małych Miejscowości i Wsi. Sezon zakończą w turnieju UEFA Respect we Wrocławiu.

Źródło, zdjęcie: APR Kościan