Mężczyzna na obowiązującej “czterdziestce” w terenie zabudowanym przekroczył prędkość aż o 69 km/h. Do zdarzenia doszło w Jasieniu. Za swoją brawurę i lekkomyślność został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych.

W czwartek, 29 grudnia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie dokonali zatrzymania kierującego, który zignorował przepisy. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Jasień. Dokonany przez policjantów pomiar prędkości wykazał, że 56-letni mieszkaniec gminy Czempiń, jadący samochodem marki renault trafic, poruszał się z prędkością aż 109 km/h. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

Na kierującego został nałożony mandat karny, który zgodnie z obowiązującym taryfikatorem wynosi 2000 zł oraz 14 punktów karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Panujący okres jesienno-zimowy, a co się z tym wiąże pogorszone warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia jezdni, teren zabudowany oraz odcinkowe ograniczenie prędkości do 40km/h nie miały najmniejszego znaczenia dla mężczyzny, który nadmiernie przekroczył prędkość. W takich okolicznościach o tragedię nietrudno. Brawura i nadmierna prędkość to jedne z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Przekraczając prędkość stwarzamy zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie warto ryzykować życiem i zdrowiem swoim i innych – przypomina policja.

do Góry