Przejazd zamknięty!

Nie potwierdziły się czarne scenariusze niektórych kościaniaków i przejazd kolejowy został dziś (tj. w czwartek 30 listopada) zamknięty dla ruchu. Teraz czekają nas co najmniej dwa lata utrudnień.

Tak jak planowano od kilku dni, w czwartek zamknięto przejazd kolejowy na ul. Młyńskiej w Kościanie. Dziś odbyło się bowiem spotkanie PKP, wykonawcy i zarządców dróg ws. organizacji ruchu na czas remontu. – Większych uwag nie było, a jeśli już to jakieś kosmetyczne – wyjaśnia Adam Gabryelski z Zarządu Dróg Powiatowych w Kościanie. Po spotkaniu w mieście pojawiły się znaki informujące o zamkniętych ulicach i zmianie organizacji ruchu. Wcześniej o tym nie informowano, ale ruch zmieniony został również na ul. Kurpińskiego – wjeżdża się teraz w nią także od strony ul. Dworcowej, a wyjeżdżając w ul. Młyńską trzeba skręcić w lewo, w stronę ronda Solidarności. Wprowadzono tam ruch dwustronny. Postawiono tam również znak zakazu zatrzymywania się. Zmiany te obowiązywać będą przez około rok, do zamknięcia przejazdu kolejowego na ul. Gostyńskiej, bo wtedy trzeba będzie zmienić organizację ruchu.

Reklama

Największe zmiany dotkną ul. Bernardyńską i ul. Ducha. Zostanie na nich odwrócony ruch dla samochodów, tak więc z ul. Surzyńskiego będzie można skręcić w Bernardyńską i dojechać nią do Pl. Paderewskiego. Podobnie będzie z jednokierunkowym odcinkiem ul. Ducha. Ma on prowadzić w stronę ul. Piłsudskiego. Wyjeżdżając z ul. Ducha będzie można skręcić zarówno w prawo w stronę Rynku, jak i w lewo w stronę świateł.

Z kolei na ul. Marcinkowskiego proponowane było wprowadzenie sygnalizacji świetlnej, jednak jak wyjaśniają władze miasta jest to niemożliwe. Dlatego też nie będzie można z tej ulicy skręcić w lewo w stronę ronda w Kiełczewie, a tylko w prawo w stronę skrzyżowania Grodziskiej z Piłsudskiego, Poznańską i Gostyńską. By pojechać na drogę krajową nr 5, lub w stronę Grodziska najlepiej będzie więc wybrać drogę koło cmentarza i Skweru Krimpen, lub ul. Ducha na Piłsudskiego i na światłach skręcić w lewo.

Na os. Gurostwo dojechać będziemy musieli drogą przez centrum miasta, ul. Gostyńską i Łąkową, lub przez Nacław i tak zwaną „Andrzejówką”, czyli wybudowaną niedawną drogą biegnącą od drogi pomiędzy Nacławiem i Nielęgowem do ul. Bocznej.

Reklama

 

 

Go to TOP