Pożegnanie komendanta Zieglera! Klemenski pełniącym obowiązki!

W piątek, 29 stycznia, odbyło się uroczyste pożegnanie komendanta KP PSP w Kościanie, Andrzeja Zieglera. Na stanowisku zastąpi go Szymon Klemenski, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Po wielu latach owocnej służby na rzecz mieszkańców powiatu kościańskiego, ale nie tylko, komendant Andrzej Ziegler przechodzi na emeryturę. Pożegnanie komendanta odbyło się w strażnicy OSP, niestety nie był tak uroczyste jak planowano, a to z powodu obowiązujących obostrzeń.

Obecny na uroczystości zastępca komendanta wojewódzkiego PSP, Jarosław Zamelczyk, odczytał i wręczył komendantowi akt odwołania ze stanowiska. Jednocześnie wręczył też akt mianowania do pełnienia obowiązków komendanta Szymonowi Klemenskiemu, dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Nie zabrakło wielu wzruszających chwil. – Zamykam aż 35 lat swojego życia. To czas, kiedy miałem zaszczyt i przyjemność pełnić służbę w tak ciekawym i twórczym środowisku oraz poznać wielu otwartych i wspaniałych ludzi – mówił Ziegler. Dziękował wszystkim za dobrą współpracę, przepraszał, jeśli zaszła taka potrzeba i życzył nowemu komendantowi równie owocnej służby. Szymon Klemenski obiecał z kolei nie zawieść zaufania, którym go obdarzono.

Później przyszedł czas na osobiste podziękowania i życzenia oraz okolicznościowy tort.

W imieniu naszej redakcji również chcielibyśmy podziękować Andrzejowi Zieglerowi za współpracę. To w dużej mierze dzięki jego wyrozumiałości dla dziennikarzy (zwłaszcza nocnych telefonów i smsów) współpraca na linii media – straż pożarna funkcjonowała bardzo dobrze i mogliśmy informować o najważniejszych zdarzeniach. Szymonowi Klemenskiemu życzymy równie owocnej służby!

do Góry