Pożar na Śmigielskiej… od grilla [ZDJĘCIA]

Pozostawiony bez opieki grill spowodował pożar na terenie nieruchomości przy ul. Śmigielskiej. Na szczęście obyło się bez poważnych konsekwencji.

Około godziny 18.10 w niedzielę, 28 maja kościańską straż powiadomiono, że na balkonie jednego z budynków przy ul. Śmigielskiej w Kościanie zauważono pożar. Na miejsce natychmiast zadysponowano zawodową i ochotniczą straż pożarną z Kościana.

Reklama

Po przyjeździe na miejsce stwierdzono, że na balkonie na piętrze budynku pozostawiony bez nadzoru został grill. Od niego zajęły się elementy znajdujące się w pobliżu i część elewacji, między innymi rynny. Na uwagę zasługuje fakt, że pożar zauważyły osoby postronne, które powiadomiły służby i mieszkańców budynku, a także pomogły w gaszeniu ognia do czasu przyjazdu pierwszych zastępów. To dzięki tym osobom udało się zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu ognia – podkreśla Dawid Kryś, oficer prasowy kościańskiej straży. Na miejscu strażacy dogasili płonące elementy i sprawdzili, czy nie ma zarzewi ognia, a w budynek po kątem tlenku węgla. Na miejsce zadysponowano też policję, która kierowała ruchem.

Strażacy przypominają, że pozostawienie grilla bez nadzoru jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może doprowadzić do poważnych zdarzeń. Należy pamiętać, by podczas korzystania z grilla robić to z dala od łatwopalnych elementów. Tym razem zakończyło się na niewielkich stratach materialnych, ale gdyby nie świadkowie, którzy szybko zareagowali, sytuacja mogła zakończyć się o wiele gorzej.

Zdjęcia: Piotr Pewiński, KP PSP w Kościanie

Reklama
Go to TOP