Powstańcze Biegi Przełajowe w Kościanie [ZDJĘCIA]

W niedzielę, w Kurzej Górze, odbył się kościański etap Powstańczych Biegów Przełajowych. Etap zaskakujący, ponieważ na mecie jako pierwszy wcale nie pojawił się faworyt.

Start i metę usytuowano na ul. Leśnej w Kurzej Górze, a zawodnicy mieli do pokonania dwie 5-kilometrowe pętle. Bieg ukończyło 135 zawodników. Pierwszy linię mety przekroczył Szymon Krawczyk z Wolsztyna, reprezentujący “Leszczyńską Akademię Biegową”. 10-kilometrową trasę pokonał w zaledwie 36 minut i 21 sekund. Dopiero pół minuty później bieg zakończył dotychczasowy lider Powstańczych Biegów Przełajowych i faworyt cyklu, Krzysztof Szymanowski z “Szymanowski Team”. Trzeci na mecie był Tomasz Musiał z Dąbcza, również reprezentujący “Szymanowski Team”.

Wśród kobiet wygrała również zawodniczka z Wolsztyna. Była to Katarzyna Pietruszka z Wolsztyńskiego Klubu Biegowego. Druga była Milena Tomaszyk z Wonieścia (“Szymanowski Team”), a ostatnie miejsce na podium przypadło leszczyniance, Martynie Zielińskiej z “Panda Gym”.

Już za tydzień w Śmiglu odbędzie się 3 etap Powstańczych Biegów Przełajowych, a zakończenie imprezy nastąpi w Krzywiniu, 25 lutego.

Zdjęcia: Piotr Pewiński