Powiatowy Rajd Rowerowy ze starostą [ZDJĘCIA]

W słoneczną sobotę, 18 maja, odbył się Powiatowy Rajd Rowerowy. Wzięło w nim udział ponad 70 osób, w tym także starosta, Henryk Bartoszewski.

Powiatowy Rajd Rowerowy wyruszył spod kościańskiej Wieży Ciśnień. Przez Pianowo, Nowe Oborzyska, Darnowo, Wyskoć i Ignacewo dojechali do Choryni. Tam, na terenie należącym do Hodowli Roślin Danko na rowerzystów czekał już dr Emilian Prałat. W krótkiej, kilkunastominutowej opowieści przybliżył wszystkim historię miejscowości oraz ważnych postaci z nią związanych. Miłośnicy historii regionu zapoznali się też z mini wystawą, przygotowaną przez dra Prałata, poświęconą Choryni.

Dalej rowerzyści wyruszyli przez Wławie, Januszewo, Osiek, Gryżynę do Racotu, gdzie w szkole rowerzystów przywitał jej dyrektor, Paweł Kaczmarek. W Racocie na zmęczonych rowerzystów czekała gorąca zupa, żurek przygotowany przez spółdzielnię socjalną Bon Appetit z Nowego Lubosza. Poza posiłkiem uczestników rajdu poczęstowano także plackiem drożdżowym i kawą.

Tradycyjnie już zapisani na rajd rowerzyści otrzymali nagrody oraz gadżet promocyjny – brelok z rowerem. Kolejny rajd odbędzie się 15 czerwca. Zapisy przyjmowane są do 12 czerwca w Biurze Promocji, Informacji i Rozwoju Powiatu (pokój 117). Podpisane formularze można także wysłać pocztą (liczy się data wpływu do urzędu) lub na adresy mailowe: hannagrabus@powiatkoscian.pl lub bartekjankowski@powiatkoscian.pl.

do Góry