W sobotę, 18 września, odbędzie się kolejny Powiatowy Rajd Rowerowy. Tym razem poza pięknem Ziemi Kościańskiej, uczestnicy rajdu będą mogli także podziwiać walory Ziemi Leszczyńskiej.

W tym roku, po raz kolejny, z uwagi na sytuację epidemiczną powiatowi kościańskiemu nie udało się zorganizować żadnej rowerowej wyprawy wiosną. Możliwość za to pojawiła się jednak teraz. 18 września odbędzie się Powiatowy Rajd Rowerowy.

Na trasę rajdu rowerzyści wyruszą z parkingu przy kościańskim basenie (ul. Nacławska 84) o godz. 9:30. Pojadą do Widziszewa, następnie przez Starą Przysiekę Drugą, Gniewowo, Wonieść, Jezierzyce do Chełkowa, dalej przez Karmin, Popowo Wonieskie, Sulejewo do Górki Duchownej i Sierpowa, a rajd zakończą na placu przy sali wiejskiej w Starym Bojanowie. Na mecie rajdu na rowerzystów czekać będzie ciepły posiłek. Długość trasy to ok. 30 km.

Istnieje możliwość dołączenia do rowerzystów na trasie. Te osoby, które zechcą wyjechać z innego miejsca i dołączyć do rajdu na trasie lub na mecie, prosimy o zaznaczenie miejsca startu w zgłoszeniu. Powrót z mety rajdu do domu odbywać się będzie indywidualnie.

Czas na zapisy mija 15 września. Zapisywać się można w Biurze Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kościanie (pokój 117) przy al. T. Kościuszki 22. Podpisane formularze można także wysłać pocztą (liczy się data wpływu do urzędu) lub na adresy mailowe: hannagrabus@powiatkoscian.pl lub bartekjankowski@powiatkoscian.pl.

Na stronie www.powiatkoscian.pl można pobrać formularz zgłoszeniowy dla pełnoletnich i dla dzieci, regulamin rajdu, klauzulę informacyjną oraz mapę trasy rajdu. Tylko osoby zapisane będą mogły skorzystać z darmowego posiłku oraz zgłoszone zostaną do ubezpieczenia.

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania rajdu z powodów związanych z sytuacją epidemiczną.

do Góry