Powiatowe zawody Sportowo-Pożarnicze [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 30 czerwca, odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zawodach uczestniczyło 13 drużyn dziewczęcych i tyle samo chłopięcych.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze zorganizowano na stadionie w Głuchowie. Rozpoczęły się od krótkiego przemarszu drużyn po tamtejszym stadionie. Następnie powitano gości, wśród których byli przedstawiciele gmin, z których pochodzą drużyny, komendant KP PSP w Kościanie, które włączyło się w organizację imprezy, ale obejrzeć zmagania młodych druhów postanowił też sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Wiesław Szczepański. Kilka słów do zebranych powiedział sekretarz i zastępca burmistrza gminy Czempiń, Andrzej Socha. Wyraził uznanie dla młodych druhów, że poświęcają swój czas na szkolenie i pogratulował rodzicom i opiekunom tak zdolnych podopiecznych. Życzył dobrej współpracy i bezpiecznych zawodów.

Reklama

Członkowie drużyn musieli zmierzyć się najpierw ze sztafetą, a potem ćwiczeniami bojowymi. Pod uwagę brano zarówno czas, jak i prawidłowość wykonania zadań. Dodatkowym utrudnieniem była pogoda. Mimo, że zawody zorganizowano rano, by uniknąć upału, to akurat tego dnia zarówno wysoka temperatura powietrza, jak i prażące słońce towarzyszyły uczestnikom od samego początku. Dla poszczególnych jednostek OSP udział w zawodach to z pewnością okazja do potwierdzenia poziomu wyszkolenia. Z kolei etap przygotowania do zawodów stanowi dobry element szkolenia i sprawdzenia sprzętu wykorzystywanego podczas zdarzeń.

Po podliczeniu punktów za obydwie konkurencje okazało się, że w zarówno wśród chłopców, jak i wśród dziewcząt zwyciężyła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Machcina. Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła drużyna z Racotu, a trzecie z Kościana. Z kolei wśród chłopców drugie miejsce zdobyła drużyna z Czacza, a trzecie druga drużyna z Krzywinia. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy a także nagrody rzeczowe, a najlepsze prawo startu w zawodach wojewódzkich.

Go to TOP